Ohlédnutí za svátkem matek 14. května 2023 v Blansku

V neděli 14. května 2023 jsme se setkali u nás v Blansku, jako každý rok, k oslavě svátku všech matek, všech žen. V zaplněném kostele, kdy někteří stáli až venku, jsme v modlitbě prosili: “Pán Bůh žehnej vám všem maminkám, babičkám, prababičkám a za dar ženství všem ženám!” Bratr farář Martin a sestra kazatelka Martina byli v bílém taláru, poslední neděle po Velikonocích.
Za varhanami naše varhanice Niky a na trubku hrál tradičně Martin. Před stolem Páně byla výzdoba kostela doplněná o velké srdce z růží.
Nádherná výzdoba přímo ke slavnosti.
Letos přijalo pozvání na bohoslužby přes 140 bratří a sester i přátel našeho společenství. Každá žena dostala při vycházení z kostela růži a pozvání na zahradní slavnost. Nejstarší pravidelný účastník bohoslužeb a biblických hodin bratr Zdeněk děkoval Pánu za krásných 91 let života v plné svěžesti těla i ducha..
Všechno jsme připravovali už od soboty. Tým 15 chlapů, bratrů, kteří si vzali celé setkání i letos na starost. Bohu díky za službu.
Od 10:30 hodin probíhalo posezení s občerstvením na farní zahradě. Grilování, slepičí vývar, koláče, které pekli muži, ale také obsluha žen, umývání nádobí, úklid, všechno komplet chlapi!
V naší farnosti je to již letitá tradice.
Zatímco při všech farních akcích zpravidla více obsluhují ženy, tak v tento den si role vyměníme. Některé ženy byli nad míru spokojené, že je opět někdo obslouží, tak další byly trochu nervózní, že nemohou nic dělat. Byla to požehnaná neděle! Pršet začalo až se kolem 14:00 hodin účastníci rozcházeli domů.

Fotky z akce jsou ke shlédnutí v Galerii
Rada starších a vděční farníci.