Zelený čtvrtek 6. dubna L.P. 2023 na Blanensku a Vyškovsku

Velikonoční třídenní začíná Zeleným čtvrtkem. Bohoslužby jsme odpoledne slavili v Rousínově a Vyškově. Sestra Lidka, jako každý rok, připravila pro všechny účastníky bohoslužeb 45 tzv. “jidášků”. Zvláštní velikonoční pečivo. Trefila se úplně přesně do počtu účastníků bohoslužeb. Každý dostal jednoho. Mezi tím už v Blansku tým připravující sederovou večeři připravoval všechno potřebné. Chce to službu 15 lidí, kteří pode vedením sestry Martinky připravili všechny chody. Bratr Pepa pekl už od rána kůzlečí a měl maso připravené opravdu výtečně.
Společně jsme slavili v blanenském kostele liturgii Zeleného čtvrtku s velmi dojemným obřadem umývání nohou. Při zpěvu “Jenom Tobě náleží veškera čest i Sláva Otci, Synu i Duchu svatému…” se naposled rozezněly naše tři zvony. Na závěr bohoslužeb bratři Honza a Jirka místo zvonů vyprovázeli účastníky bohoslužeb tzv. hrkačkami.
Následovala společná sederová večeře pro šedesát účastníků v Blansku a připojili se i virtuálně Alexovi z Brna. Celý večer vedli krásně Martinka a Robi. Domů jsme se rozcházeli až ve 22:30 hodin.
Bohu díky.
Spokojení účastníci