Úvod    O nás     Bohoslužby     Kostelík    Co mám dělat, když     Galerie    Setkání    Ke stažení    Kontakt    Infoportál                

Aktuality

Farní masopust

Na poslední únorovou neděli 26. 2. 2017 připravujeme tradiční Farní masopust, se zabijačkou. V 9:00 hodin společně prožijeme nejprve bohoslužby v dřevěném kostele v Blansku, zpívají s holkami i děti. Po bohoslužbách bude na kostelní zahradě posezení, zabijačková polévka a spousta dalších specialit! Příjemné posezení, na harmoniku hraje Liduška. Příspěvky na stůl jsou vítány;-). Jde o produkty z domácího prasete z Račic a domácí udírny. Využijte toho, je to všechno připravené speciálně pro vás. Potom se už otevřeme cestě k postní přípravě na slavení Velikonočního tajemství. Ve středu 1.3. v 17:30 hodin budeme prožívat POPELEČNÍ STŘEDU. Bude udílený Popelec a přijmeme svátost Pokání s veřejnou zpovědí. Těším se na vás. Bratr Martin a spolupracovníci.

POŽEHNÁNÍ NOVÉHO KALICHA A CIBORIA V NEDĚLI 20. LISTOPADU 2016 V BLANENSKÉM DŘEVĚNÉM KOSTELE

O slavnosti díkůvzdání za úrodu, nám bratr farář představil nové Ciborium, schránku na hostie, která bude v blanenském svatostánku. Je darem manželů Hubálkových z Brna. Rada starších se rozhodla k Ciboriu pořídit i nový kalich, který je darem manželů Hradových z Klepačova. Na svátek Ježíše Krista Krále v neděli 20. listopadu 2016 v 9:00 hodin prožijeme slavnost požehnání těchto nových liturgických předmětů. 

 

 

Náboženská obec Československé církve husitské v Blansku Telefon: 606 702 768 E-mail: fararmartin@seznam.cz